Suriye asıllı 2 kişi geçtiğimiz günlerde toplumsal medya üzerinden Türk bayanlarına hakaret etmişti. 2 Suriyelinin bir Türk erkekle toplumsal medyada yaptıkları imajlı görüşme toplumsal medyada gündeme oturmuştu. Bu görüşme sırasında 2 Suriyeli erkek Türk bayanlarına hakaretlerde bulundu.

Türkiye’de yaşamalarına karşın bu ülkenin bayanlarına hakaret ve küfür eden Suriyeliler hakkında soruşturma başlatıldı. Bir Türk erkeği ile görüşmeleri sırasında ağza alınmayacak hakaretler eden Suriyeliler hudut dışı edilecek.

Türk bayanlarına hakaret eden 2 Suriyeli hudut dışı edilecek

Kelam konusu hakaretleri içeren imajlar toplumsal medya üzerinden paylaşıldı. Bu paylaşım üzerine yansılar çığ üzere büyümeye başladı. İmajlarda Suriyeliler “Sizin kızlarınız her yerde s….” üzere hakaret ve küfür içerikli telaffuzlarda bulundular. Ayrıyeten tecavüz edeceklerini de söz ettiler.

İmajların yayılmasıyla emniyet takımları soruşturma başlattı. Polis merkezindeki süreçlerinin akabinde 2 kuşkulu, adliyeye sevk edildi. Savcı talimatıyla kelam konusu Suriyeli göçmenler hudut dışı edilmek üzere Aydın Vilayet Göç Yönetimi’ne teslim edildi. Kamu tertibini bozup, infial yaratmak hatalarından Türkiye’ye giriş yasağı da alan 2 Suriyeli yarın hudut dışı edilecek.

Bilhassa bayan cinayetlerinin bu kadar arttığı bir periyotta birtakım erkeklerin ağzına geleni rahatça söylemesi reaksiyon çekti. Türkiye’de itimat ortamını bozacak telaffuzlar ve hareketlerde bulunan beşerler hakkında süreç başlatılması toplumsal medyada takdir edildi. Siz bu mevzuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.