Elon Musk, Boring Company isimli bir projeyle trafiğe deva bulmaya çalıştı. Lakin Musk’ın tahlil yolunda bile trafik oluştu.

Musk’ın tezine nazaran otomobilleri (özellikle şirketi Tesla tarafından yapılan arabaları) yeraltına koyarsanız, katiyen trafiğe asla yakalanmazlar. Bu adım, trafik sıkışıklığının yaşandığı Miami ve Las Vegas üzere kentler için epeyce cazip bir formüldü.

Trafik sorununa Elon Musk’tan çözüm!

5-8 Ocak’ta düzenlenen CES’te çekilen imajlarda “Vegas Döngüsü” (Vegas Loop) ismi verilen tünel yolunda meydana gelen trafik dikkat çekti. CES’in bir kesimi olarak Tesla, kimi konferans iştirakçilerine, otomobillerin her modelini kullanmaya hak kazanmak için testler yapan fiyatlı şoförler tarafından sürücülü tünelde keyifli seyahatler sundu.

Benjamin Brochstein tarafından yayınlanan bir görüntü, bu otomobillerden birinin trafik sıkışıklığında durana kadar yol boyunca ilerlediğini gösteriyor. Şoför, sıkışıklığın muhtemelen istasyonlardan biri olan güney salonunun kapalı olmasından kaynaklandığını söylüyor. Lakin bu vesileyle Musk’ın trafik tahlili de olumlu bir sonuç almadı.

Tünel seyahatleriyle ilgili öbür bir görüntüde, teknoloji uzmanı YouTuber Brian Tong, bu seyahatlerin geçmişte CES’te yaptığı binlerce adımdan çok daha âlâ olduğunu söylüyor.

Bu gezintilere çıkan vloggerların hiçbiri şoförlere tam olarak sert sorular sormuyor, fakat sormuş olsalar bile, şoförlere başkanları Musk için coşkulu bir övgü ile karşılık vermeleri talimatı veriliyor. Vegas tüneli için sızdırılan bir eğitim evrakında, şoförlere Musk’a “Harika! İlham Veren/Motive Edici/vb.” ve “harika bir lider!” demeleri talimatı veriliyor.