New Jersey’den Wayne Maver Jr. isimli rastgele 20 yaşındaki bir kişi, 2019 Toyota Camry sertifikalı bir aracı satın almak için içeri girdiğinde büyük bir sürprizle karşılaştı.

Siyah Camry (Resimdeki araç) hakkında bilhassa özel bir şey olmamasına karşın, bu satış Japon araba üreticisinin Kuzey Amerika kısmı için yedi milyonuncu Toyota Sertifikalı Kullanılmış Araç (TCUV) oldu.

Toyota, olayı kutlamak için Maver Jr.’a tüm satın alma fiyatı için 29.480 $ meblağında bir çek yazdı. Ancak hepsi bununla sonlu değildi. Japon araba üreticisi, kendi ismine Amerikan Mesane Kanseri Derneği’ne 5.000 dolar bağışta bulundu.

Ayrıyeten CarFax’tan 1.000 dolarlık bir gaz kartı ve dört yıllık/55.000 millik bir bakım planı verildi. Toyota’nın TCUV ismi altında satılan araçlar tipik olarak 12 aylık/12.000 mil hudutlu kapsamlı garanti, yedi yıllık/100.000 mil hudutlu güç aktarma sistemi garantisi ve yedi yıllık/100.000 mil Yol Yardımı kapsamı içerir.

Maver, “Bu türlü bir şey beklemiyordum” dedi. “Bu Camry’yi güvenilirliğinden ötürü satın aldım ve uzun müddet dayanacağını biliyordum. Artık otomobil ödemem olmadığını bilmek inanılmaz, bilhassa de mesleğime yeni başladığım için.” dedi.