Cardano (ADA) blok zinciri, ağın son aylarda hızlanan gelişiminden elde edilen süreç sayılarında öbür bir dönüm noktası kaydetti. Şubat ayının birinci sekiz gününde Cradano, 894.940 süreç daha gördü ve son bir yılda toplam süreç sayısı 30 milyonu aştı!

Toplam Cardano (ADA) süreci sayısı 30 milyonu aştı!

Google Veri Studio’nun bilgilerine nazaran, 8 Şubat 2021 prestijiyle toplam Cardano süreçleri 30,4 milyona ulaştı. Şubat ayının birinci sekiz gününde Cradano, 894.940 süreç ekledi, lakin bilhassa de 10 Ocak 2022’den bu yana yapılan dört milyonu aşkın süreç eklenmiş olması bu sayıya ulaşılmasındaki en büyük etken!

Cardano’nun ana şirketi Input Output Hong Kong’un (IOHK) ölçeklenebilirliği optimize etmeye odaklanarak blok boyutlarında bir artış duyurmaısnın akabinde beklenen büyüme gerçekeşti.

Platform, 2022’de ağı nasıl ölçeklendirmeyi planladığına dair detaylı bir kılavuz yayınladı. Bilhassa blok boyutundaki %12,5’lik artış, Cardano ağını saniyede daha fazla süreç gerçekleştirebilecek bir pozisyona getiriyor.

Süreçlerdeki artış, akıllı kontrat yeteneklerinin kullanıma sunulmasının Cardano ağı üzerindeki potansiyel tesirini de vurguluyor.

Akıllı kontrat fonksiyonu Eylül 2021’de etkinleştirildi. Plutus’ta geliştirilmekte olan Cardano tabanlı akıllı kontratların sayısı 27 Ocak itibariyle 1.000 kilometre taşına ulaştığından, özellik Plutus (Cardano tabanlı akıllı mukaveleler platformu) ile başarıyı kaydetmiş oldu.