Binlerce kişiyi dolandırdığı tezinin akabinde yurt dışında firari olan Faruk Fatih Özer tarafından kurulan kripto para borsası Thodex hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Çıkan sonuca nazaran Özer’in 40 bin 564’er yıla kadar mahpus ile cezalandırılmaları istendi.

Hazırlanan iddianamede, ortalarında Faruk Fatih Özer’in de bulunduğu 21 şüphelinin 5 başka cürümden toplamda 40 bin 564’er yıla kadar mahpus ile cezalandırılmaları istendi.

Thodex vurgununda yeni gelişme! 40 bin 562 yıla kadar mahpusu istendi

İstanbul başta olmak üzere bir çok kentten gelen şikayetlerinden akabinde yurtdışına kaçan Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’a kaçtığı sav edilmişti. Türkiye’nin konuştuğun soruşturma ile ilgili devam eden hususta tezler bomba tesiri yaratmıştı. Şirketin firari CEO’su Faruk Fatih Özer’in babasının avukatlığını yapan Sevgi Erarslan, değerli açıklamalarda bulunarak her geçen gün daha fazla mağdura ulaşıp ziyanları eksiksiz giderdiklerini belirtti.

Avukat Sevgi Erarslan, yaptığı açıklamada empati yaparak mağdurların yanında olduklarını söyleyerek “Sistemde sav edildiği üzere bir para yok ama mağdurların zararın karşılamaya yönelik hakkaniyetli bir dağıtım yapılıyor. Şu ana kadar 2 bin 27 müştekiden 608 adedinin bütün ziyanı giderildi. Bu etapta Faruk Fatih Özer ve ailesi de herkese ulaşıp mağduriyetlerin giderilmesini sağlamak istiyor” sözlerini kullanmıştı. “Mağdurlar için bankada hesap açılıp hesaplarına para gönderilecek. Bunun için verilen bütün talimatlar onaylandı ve durumu savcılığa da bildirdik” kelamları eklendi.