Thodex vurgunuyla ilgili her gün yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bir çok insanın etkilendiği vurgunda olaylar çözülmeye başladı. Yenim ayrıntılara nazaran ise işler derinleşiyor.

Ortaya çıkan yeni datalara nazaran şirket sermayesinin 400 bin lira olduğu, şirket kurucusunun Faruk Fatih Özer olduğunu tespit edildi. Ortaya çıkan iddianameye nazaran sisteme giriş bir referans kodu oluşturup arkadaşların da davet edilebileceği bir sisteme dayanıyormuş. Hususla ilgili olarak “Sizin referansınızla gelen her arkadaşınızın üzerinden anında komite geliri kazanın. Ne kadar çok kişi davet ederseniz, yararınız o kadar fazla olacaktır” formunda motivasyon sağlandığı da ortaya çıktı.

Thodex olayı karmaşıklaşıyor! Yeni ayrıntılar geldi

Binlerce kişinin dolandırıldığı Thodex davasıyla ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan ayrıntılara nazaran Bitcoin ATM ile Bitcoin ve Altcoinleri nakit paraya yahut nakit parayı Bitcoin ve altcoinlere çevirebileceği anlatılan internet sitesinde süreçler kolay ve sağlam olarak lanse edilmiş fakat iddianamede işlerin tam aykırısı gittiği vurgulanıyor. Kredi yahut banka kartı ile kripto para satın alımı yapıldığı ve her türlü kolaylığın sağlandığı ortaya çıktı.

Ayrıyeten Thodex kurucusunun kardeşlerinin de tabirleri ortaya çıkmaya başladı. Şirketin kurucusu firari Fatih Faruk Özer’in kardeşi Serap Özer, ağabeyinin kendisine, “İşler yolunda gitmiyor. Ya ortak bulacağım ya da şirketi satacağım” dediğini aktardı.