Merakla beklenen yeni The Batman sineması çok yakında hayranlarıyla buluşacak. Yeni The Batman sinemasının konusu ise şöyle olacak:

Hatalıların kalplerine endişe salan Batman (Robert Pattionson), olarak 2 yıl boyunca sokakları takip etmek, Bruce Wayne’i Gotham Şehri’nin gölgelerine sürüklemiştir. Kentin yozlaşmış yetkilieri ve yüksek profilli bireyler ağı ortasında sadece birkaç sağlam müttefiki olan – Alfred Pennyworth (Andy Serkis), Teğmen James Gordon (Jeffrey Wright) ile, yalnız kanunsuzumuz, kendisini kent halkı ortasında intikamın yegane örneği olarak kanıtlamıştır. Bir katil, bir dizi sadist entrikayla Gotham’ın seçkinlerini gaye aldığında, bir dizi şifreli ipucu, Dünyanın En Büyük Dedektifini yeraltı dünyasını soruşturmaya gönderir. Batman burada Catwoman (Kedi Kadın) olarak da bilinen Selina Kyle (Zoë Kravitz), Penguen olarak da bilinen Oswald Cobblepot (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) ve Riddler (Bilmececi) olarak da bilinen Edward Nashton (Paul Dano) üzere karakterlerle karşılaşır. İspatlar ve failin planlarının ölçeği netleşirken, Batman yeni ilişiler kurmalı, hatalının maskesini düşürmeli ve Gotham Şehri’ni uzun müddettir rahatsız eden, gücün ve yolsuzluğun berbata kullanılmasına adalet getirmelidir.

The Batman sineması 4 Mart’ta vizyonda!

Başroldeki Pattinson’a Gotham’ın ünlü, ünsüz öbür karakterleri rollerinde Zoë Kravitz, Selina Kyle rolünde; Paul Dano Edward Nashton rolünde; Jeffrey Wrigh Gotham Kenti Polis Departmanı’ndan James Gordon rolünde; John Turturro ( Carmine Falcone rolünde; Peter Sarsgaard Gil Colson rolünde; Jayme Lawson (“Farewell Amor”) belediye lider adayı Bella Reál rolünde; Andy Serkis (“Planet of the Apes” sinemaları, “Black Panther”) Alfred rolünde; ve Colin Farrell (“The Gentlemen,” “Fantastic Beasts and Where to Find Them”) Oswald Cobblepot rolünde eşlik ediyorlar.

Warner Bros. Pictures bir 6th & Idaho/Dylan Clark Productions Üretimi, bir Matt Reeves Sineması, “The Batman”i sunar. Dünya çapında Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılacak sinema 2 Mart 2022’den itibaren gösterime girecek.