Quantum Fintech Group’un kurucusu ve yönetici ortağı Harry Yeh, mevcut kripto para trendlerinin, bölümün temel olarak stabilcoin’ler etrafındaki aktivite nedeniyle bir harika döngüye girdiğini gösterdiğini öne sürdü.

Sav: Bitcoin’in fiyatı 400 bin dolara ulaşacak! İşte sebebi!

Bloomberg Markets ile konuşan Quantum Fintech Group’un kurucusu ve yönetici ortağı Harry Yeh, kripto para piyasasının emekleme evresinde olduğunu fakat mevcut oynaklığa karşın hala eşsiz bir stabilcoin boğa döngüsü altında olduğunu kabul etti.

Yeh, mevcut boğa piyasasının, ana akım benimsemeye öncülük ettiğini belirttiği stabilcoinlerin artan rolü nedeniyle evvelkinden farklı olduğuna inanıyor.

Yeh, stabilcoinlerin kripto ödemelerinde kilit bir rol oynadığını belirterek, Bitcoin ve Ethereum üzere varlıkların ‘verimsizlik’ eksikliklerini ele aldıklarını öne sürdü ve açıklamasının devamında şu tabirlere yer verdi;

“Kripto para üniteleri diş çıkarma evresinde. Fakat 2017 boğa piyasasına çok misal bir şey görmeye başlıyoruz. Mutlaka bir boğa piyasasının ortasındayız, lakin bu, son boğa piyasasından biraz daha eşsiz hale geliyor. Rastgele bir stabilcoin yoktu, lakin bu mevcut boğa piyasasında çok sayıda stabilcoin var. Bu, kripto para ünitelerinin harika döngü ana akım olarak benimsenmesi olabilir, zira sabit paralar oluşmaya başlıyor”

Yeh, Bitcoin’in yıla kaybetme serisiyle başlamasına karşın, önümüzdeki 12 ay içinde varlık için yükseliş eğilimini işaret ederek, 400.000 dolarlık bir fiyat gayesine ulaşacağını öngördüğünü lisana getirdi. Varsayımın ise, kısa vadeli faiz artırımlarına karşı olan Federal Rezerv faaliyeti tarafından yönlendirildiğini kaydetti.