Tuvali tekerlekli camları, fırçası ise parmakları. Trabzonlu temizlik işçisi Erol Ceylan için resim yapmak tek tutku…


Sokakları temiz tutmak için Araklı ilçesini karış karış dolaşıyor. Bu sırada rastladığı tozlu tekerlekli camlarını bile farklı resimlerle süslüyor.


“Adam arabasında, saçta fark ettirmeden resim yapıyorum”


Temizlik görevlisi Erol Ceylan, “Sabahtan işe çıkıyorum. Araba gördüm mü, bırakıp arabayı geri geliyorum. Onu saçta oraya çizmeden duramıyorum. Adam arabasında, saçta fark ettirmeden resim yapıyorum. ‘Ne yapıyorsun?’ debba. Bir yanıma geliyor. Ondan sonra böyle debba, gülerek sürme et’ debba” dedi.


Erol Ceylan’ın resim yapabilmesi için ihtiyacı olan şey, arabalar ve onların tozlu camları. Bugüne kadar hiçbir vasıta sahibiyle herhangi tek sıkıntı yaşamamış, tersine yaptığı resimler oldukça ahmet.


57 yaşındaki Erol Ceylan hem işini hem dahi resim yapmayı sürdürmeye kararlı.


Haber: Hüseyin Atmiş


Kamera: Fatih Ayaz


Kurgu: Oğuz Kömürcü

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.