Teknolojinin vatanı olarak bilinen Japonya‘nın kuzeydoğusundaki Tohoku bölgesinde 7,3 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Yaşanan sarsıntı bölgede kaygılı anlara sebebiyet verdi.

Japonya Meteoroloji Ajansına (JMA) nazaran, kuzeydoğudaki Miyagi ve Fukuşima eyaleti açıklarında lokal saatle 23.36’da ve 60 kilometre derinlikte 7,3 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. JMA, her iki eyalete yönelik 1 metre yüksekliğinde “tsunami” uyarısı yaptı.

Teknolojinin ana vatanında deprem!

Sarsıntı bölgesi olarak bilinen Japonya sık sık sarsıntılara maruz kalıyor. Artık de Tohoku bölgesinde meydana gelen zelzele kısa müddetli kaygılı anlar yaşattı. Zelzelenin akabinde bölgede Tsunami uyarısı da yapıldı. Geçtiğimiz yıllarda Tsunami felaketi ile karşı karşıya kalan ülke emsal bir senaryoya hazırlanıyor.

Sarsıntı bölgesi olması sebebiyle altyapısını ve mimarisini sağlam tutan Japonya genel olarak sarsıntıları hiç bir kayıp vermeden atlatıyor. Bu şiddetli sarsıntının akabinde da bir can ya da mal kaybı haberi gelmedi. Lakin bölgede çalışmalar son sürat devam ediyor. Bahisle ilgili detaylar gelmeye devam ederken bölgede yaşayanlar kendilerini mümkün bir felakete karşı muhafazaya çalışıyor.

Teknolojinin merkezi olarak bilinen Japonya vakit zaman sarsıntılarla boğuşuyor. Fakat bu kadar büyük bir sarsıntısı de bir kayıp olmadan atlatmayı başardılar.