Vakıftan yapılan açıklamada, iyiliğin yaygınlaşması ve kardeşlik bağlarının güçlenmesi için başlatılan kampanya ile gençlerin vekalet yoluyla ilk kurban emanetlerini önce Türkiye’dahi sonra mazlum coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağı belirtildi.


TDV Genel Müdürü İzani Turan, gençliğin tek milletin geleceği ve en yetişkin zenginliği olduğunu ifade etti.


Gençlerin paylaşma, tesanüt, sevgi ve kardeşliği temel üstün olarak bildiğini nâkil Turan, “Gençlerimizin sosyal konulara eğilmeleri, milli ve manevi değerlerine sahip çıkmaları ve oluşturduğumuz iyilik halkasında yer örtmek için üstün gayretleri bizi ziyadesiyle memnun etmektedir.” ifadesini kullandı.


TDV’nin organizasyonlarında en ön safta gençlerin yer aldığını ihbarcı Turan, şunları kaydetti:


“Hamdolsun binlerce gencimiz, ‘İlk Kurbanım İlk İyiliğim’ olsun diye kurbanlarını vakfımıza emanet etmektedir. Bu kapsamda özellikle ilk kurbanını kesmeye hazırlanan gençlerimizi ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin bayram sevincine ortak olmaya çağrı ediyoruz.”


Turan, gençlerin kurban bağışlarını “bagis.tdv.org” internet adresi, TDV’nin mobil hibe uygulaması, kredi/PTT şubeleri ve müftülüklerden yapabileceğini belirtti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.