“Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla vekaletle kurban kesim organizasyonu istatistikçi TDV, yurt içinde 81 il ve 922 ilçede, yurt sayılmazsa ise 80 ülkedeki 345 bölgede kurban yardım paketi dağıtacak.


TDV Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, 1993’ten yerde yana dini esaslara uygun, güven ve emanete riayet şiarıyla vekaletle kurban kesimi gerçekleştirdiklerini söyledi.


Geçen yıl 589 1000 136 hisse kurbanı yurt içinde 403 kesim noktasında, yurt sayılmazsa ise 77 ülkedeki 339 bölgede kestiklerini tamlayan Açık, 24 milyondan fazla kişiye kurban eti ulaştırdıklarını bildirdi.


TDV’nin 28 yılda 3 milyon 391 1000 173 hisse kurbanı atlas en ücra köşesindeki yetim, kimsesiz ve muhtaçlara ulaştırdığını vurgulayan Açık, 2022’dahi vekalet yoluyla kurban kesim bedellerinin yurt içinde 2 1000 250 lira, yurt sayılmazsa ise 1800 lira olarak belirlendiğini hatırlattı.


“Mobil hibe uygulamasından kurban bağışında bulunabilecekler”


Türkiye genelinde kurban hibe stantları açtıklarını dile getiren Açık, şöyle sürme etti:


“Hayırseverlerimiz, ‘tdv.org’ ve ‘bagis.tdv.org’ adreslerinden online hibe ve mobil hibe uygulamasından kurban bağışında bulunabilecekleri gibi il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, kurumlar görevlileri, tüm PTT şubeleri ve bankalar vasıtasıyla bile bağışta bulunabilirler. Yurt sayılmazsa yaşayan hayırseverlerimiz ise kurumlar hizmetleri müşavirlikleri, ataşelikleri, koordinatörlükler ve yerde ülkelerdeki toplayan dernekleri ile kurumlar görevlileri vasıtasıyla kurban vekaletlerini vakfımıza emanet edebilirler.”


Açık, vatandaşların haftanın 7 günü 08.00-23.00 saatlerinde 0 312 416 90 00 numaralı çağrı merkezinden dahi kurbanla ilgili malûmat alabileceğini sözlerine ekledi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.