Mark Zuckerberg’in daha evvel Facebook olarak bilinen Meta’sı, tekrar markalaşmasından bu yana, meta data tabanına genişlemeyi planladığını açıkça belirtti ve artık de sanal hizmetler ve kripto ticaretini tanıtmaya yönelik adımlar attı.

Tanınan toplumsal medya devi, kripto dünyasına süratli bir giriş yaptı!

Daha evvel Facebook olarak bilinen toplumsal medya devi Meta, logosunu kaydetmek için sekiz yeni ticari marka müracaatında bulundu ve toplumsal medya devinin kripto para üniteleri, jetonlar, kripto ticareti, blok zinciri yazılımı ve kripto para borsaları üzere çeşitli kripto ve sanal eser ve hizmetlere genişlemeyi planladığını belirtti.

Lisanslı metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis, 23 Mart Çarşamba günü ExpertClick’teki bir basın açıklamasında ve uygulamaların kapsadığı tüm öğeleri detaylandıran bir tweet ile haberi duyurdu.

Meta’nın 18 Mart 2022’de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine sunduğu yeni ticari markalar hakkında yorum yapan Kondoudis, şunları söyledi: “Bu evraklar, şirketin meta bilgiye geçme stratejisini yansıtıyor. Meta’nın kendisini yönlendirecek sanal iktisat için açıkça değerli planları var.”

Ticari marka avukatı şu sonuca varmıştır: “Meta’nın en son ticari marka müracaatları, finans kesimi ve ötesindeki iştirakçilerin katiyen ilgisini çekecektir”.