Redmi K50 serisi bildiğiniz üzere Çin’e özel güçlü bir oyuncu telefonu. Bu aygıta yeni güncelleme ile Redmi K50 Pro’da olan, 120Hz + DC dimmer modunu entegre ediyor. Şu anda, K50 Pro’nun mevcut güncelleme sürümüyle, akıllı telefon sadece 60Hz modunda DC karartmayı etkinleştirebilirken, yeni güncelleme bu sorunu büsbütün çözecek.

Kısaca DC Karartma nedir?

Bildiğimiz üzere, son kuşak akıllı telefonlar PWM ve DC karartma teknolojisi ile geliyor. Bunlar ortasında PWM teknolojisi, ekranı dönüşümlü olarak açıp kapatarak ekranın parlaklığını değiştirmeyi amaçlıyor. Açıkçası, her bir kullanıcının farklı hassasiyete sahip gözleri var, bu nedenle bu teknoloji bilhassa ekran parlaklığı azaltılmış olarak ayarlandığında uygunlaştırma sağlayabilir.

DC karartma teknolojisi ise, devre içindeki gücü (voltaj x akım) artırarak yahut azaltarak ekran parlaklığını değiştirmeyi hedefleyen bir teknoloji. Faal edildiğinde voltajı yahut akımı değiştirerek ekranın parlaklığını değiştirir ve karartma süreci daha hassas ve daha hafif olarak gerçekleşir.

Yeniden Redmi K50 Pro’nun ekranıyla ilgili olarak, Redmi amiral gemisi DC karartmayı desteklemenin yanı sıra, birinci sefer Samsung tarafından üretilen 2K çözünürlüklü AMOLED tipi 6,67 inç düz ekran kullandığını hatırlatmakta yarar var. Bu ekranın özelliği DisplayMate sertifikası olması. Bu da onu Redmi tarihindeki en âlâ ekranlı cep telefonu yapıyor.

Öteki özelliklere gelince, Redmi K50 Pro, MediaTek Dimensity 9000 işlemci, 100MP art ana kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera ve 2MP makro fotoğraf kamerası ile donatılmıştır. Akıllı telefon, 5000 mAh pil içerirken, azamî 120 W güçle süratli şarjı destekliyor.