İki tekerlekten çekiş, dört tekerlekten çekiş yahut dört tekerlekten çekiş ortasındaki farkı biliyor musunuz?

Alınacak araç modelini belirlemek birçok kullanıcı için kolay verilebilecek bir karar değil. Otomobilin rengine, markasına ve modeline karar veriyorsun, lakin otomobil seçerken nelere dikkat etmen gerektiğini tam olarak bilmiyorsan, aracı satın almak üzücü bir süreç olabilir.

Lastikleri tekmeleyip motoru denetim edersiniz, lakin ne arayacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoksa, bu denetimlerin hiçbiri bir mana tabir etmez.

Öyleyse Teknolojioku olarak bu süreci senin için kolaylaştıralım. Bir SUV satın almak istiyorsanız, işinizi kolaylaştırmak için SUV satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken yedi faktörü sizler için sıraladık!

SUV araç alırken dikkat etmeniz gereken 7 şey!

Yakıt verimliliği

SUV araçlar daha büyük bir motora sahip, lakin tıpkı vakitte kimi modeller daha aerodinamik ve daha yeterli gaz kilometre performansı sağlıyor. Bir kişi 4 silindirli bir motora sahip bir SUV alırsa, 8 silindirden daha az gaz tüketecektir. SUV’ler daha fazla yakıt verimli hale gelirken, başka otomobillerden daha fazla gaz kullanıyorlar.

Emniyet

SUV’ların vakit zaman devrildiği bilinmektedir. Akılda tutulması gereken kimi güvenlik özellikleri vardır. Daha yeni SUV modelleri, inançlı olacak ve makul yönergeleri karşılayacak formda tasarlanmıştır. Kilitlenme önleyici frenler, ön ve yan hava yastıklarının yanı sıra bakımı inançlı bir halde durdurmaya yardımcı olabilir. Geri görüş kameraları, SUV’nin ardında ne olduğunu görmeyi ve yedeklemeyi kolaylaştırır. Bu güvenlik özellikleri, yeni SUV’ler satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken büyük bir fark yaratıyor.