Squid Game dünya genelinde binlerce hayrana sahip bir Netflix dizisi. İkinci dönem olacak mı olmayacak mı söylentileri sürerken dizinin yaratıcısının açıklamaları ikinci dönemin kesinleştiğine ışık tuttu. Bununla da kalmayıp artık yeni dönem hakkında kimi bilgilere sahibiz.

Squid Game ikinci dönemini bekleyenlere müjde!

Netflix’in hit Kore dizisi, birinci dönemini Oyuncu 456 (Lee Jung-jae) olan Seong Gi-hun ile sonlandırdı. Birinci dönemin sonunda baş karakterimiz kızını görmek için uçağa binmek yerine, neredeyse hayatına mal olan ve öbür 455 yarışmacının vefatına neden olan sadist oyundan intikam almak geri döndü. Yayın hizmeti Netflix şimdi Squid Game için yeni dönemi onaylamamış olsa da, direktör Hwang Dong-hyuk şimdiden 2. dönem garantiymiş üzere açıklamalar yapıyor. Direktör, ana karakter Gi-hun’un 2. dönemde daha büyük bir kararla karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

Direktör Hwang “Resmi bir ortamda 2. dönemi tartışmak için nitekim gerçek yerde değilim, lakin 2. dönem olacaksa, gördüğümüz birinci dönemde Gi-hun değişecek. Gi-hun insanlığı aracılığıyla öne çıkan bir karakter” tabirlerine yer verdi. “İlk dönemde onun insanlığı çok pasif bir halde gösteriliyor. Lakin ikinci dönemde oyunlardan öğrendiklerini ve birinci dönemdeki tecrübelerini daha fazla kullanacağını düşünüyorum” Hwang, “Aynı vakitte, geçmişte oyunları kazanan ve artık Front Man olarak karşımıza çıkan siyah maskeli karakter Darth Vader pozisyonunda.” benzetmesini de yaptı.

Eylül ayında piyasaya sürülmesinden bu yana, Squid Game, Netflix’in şimdiye kadarki en büyük dizisi. ABD’de 1 numaraya ulaşan birinci Kore dizisi oldu. Yayıncının birinci 10 listesinin bulunduğu 94 ülkenin tümünde listelerin tepesinde yer aldı.