17 Şubat‘ta OnePlus, OnePlus Nord CE 2 5G‘yi tanıtıyor. Baş harfleri Core Edition’ı temsil ediyor ve aygıt Nord 2’nin daha uygun fiyatlı lakin daha az güçlü özellikli bir versiyonu olacak. Nord CE 2 5G, Samsung Galaxy S FE (Fan Edition) modellerine benzediğini görüyoruz.

Sonraki 5G dayanaklı OnePlus telefonu önümüzdeki hafta tanıtılıyor! İşte tasarımı ve özellikleri!

OnePlus Nord CE 2 5G‘nin tanıtılmasına sayılı günler kaldı. OnePlus, aygıtın art kamera dizisini gösteren bir fotoğrafla birlikte 17 Şubat’ın açılış tarihini gösteren firma tarafından yayınlanan bir teaser sayesinde aygıtın 17 Şubat’ta tanıtılacağını doğruladı. Aygıtın, yükseltilmiş kameralara sahip tekrar markalanmış bir 2021 Oppo Reno7 SE 5G olduğuna dair spekülasyonlar var ve bu, OnePlus’ın artık bir Oppo alt markası olduğu düşünüldüğünde hayli mantıklı görünüyor.

OnePlus, yeni telefonun “Nord 2’nin en yeterli kesimlerini aldığını ve onu daha da uygun fiyatlı bir pakete koyduğunu” söylüyor. Bir görüntü (teaser), OnePlus Nord CE 2 5G’nin “hala jack” olduğunu ve bunun, telefonun 3,5 mm kulaklık jakına sahip olduğu manasına geldiğini belirtiyor.

Şimdilik söylenti olan öteki özellikleri ortasında 1080 x 2400 çözünürlüğe ve 90Hz yenileme suratına sahip Gorilla Glass 5 muhafazalı 6.43 inç AMOLED ekran yer alıyor. Kaputun altında TSMC tarafından 6nm süreç düğümü kullanılarak üretilen bir MediaTek Dimensity 900 5G yonga seti görebiliyorduk ve 5G için daha uygun fiyata dayanak olacak.

Yapılandırma seçeneklerinin 128 GB yahut 256 GB depolama ile 8 GB bellek yahut 256 GB depolama ile 12 GB bellek içerdiği söyleniyor. Art tarafta 64MP kamera sensörü (Geniş/birincil), Ultra geniş lensin ardında 8MP sensör ve çok yakın çekimler için 2MP Makro görebiliyorduk. Ekrandaki bir delgeç kamera mevcut, bu kamera 16MP sensöre sahip olacak.

65 SuperVOOC süratli şarj aygıtı, söylentilere nazaran 4500mAh pili süratle dolduracak. Söylenti değirmeni ayrıyeten 1 TB kapasiteli bir microSD yuvası ve bir optik ekran altı parmak izi tarayıcısı gerektiriyor. Ve aykırı şarj özellikleriyle pil ömrünüzün bir kısmını arkadaşlarınız, aile üyeleriniz, iş arkadaşlarınızla ve hatta yabancılarla paylaşabilirsiniz.