Sıhhat Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nun aktüel dataları paylaşıldı. Sayılara bakıldığında bulaşıcılığın arttığı görünüyor.

Omicron durdurulamıyor

Bütün dünyayı ve ülkemizi epeyce etkileyen korona virüs yeni varyantlara bölünmeye ve yayılmaya devam ediyor. En son çıkan varyant olan Omicron çok süratli yayılıp çoğalabiliyor. Ülkemizde de maalesef görülen Omicron süratle ilerlemeye devam ediyor.

Sıhhat Bakanlığı’nın paylaştığı yeni tablo kaygı verici sayıları belirtirken, hastalığın ağır seyretmediği görülüyor.

Türkiye’nin 31 Ocak 2022 aktüel koronavirüs tablosu şöyle:

Sıhhat Bakabı Koca: AŞININ ROLÜNÜ ASLA UNUTMAYIN

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, tabloyu toplumsal medyadan duyurdu.

Koca, şunları söyledi:

Virüsle çabada güçlü periyodu geride bıraktık. Uygulamakta olduğumuz şahsî önlemler dışında hayat olağana yakın. Salgın hala gündem olmaya devam etse de, kısa mühlet zarfında bunun da değişeceğinden emin olun. Bu noktaya gelişimizde aşının rolünü ise asla unutmayın.

Şahsî Önlemleri elden bırakmayın

Maske, ara ve hijyen kurallarına devam edildiği sürece virüsün yayılmasını engelleyip en nihayetinde aşı ile virüsün üstesinden gelmeyi düşünen Sıhhat Bakanı Koca, aşının değerine dikkat çekmeye devam ediyor.

Aşı sayısını arttırmak isteyen Sıhhat Bakanlığı birçok reklam ve özendirici açıklamalar yapmaya devam etmekte. Aşı için vatandaşlarımızı hastane ve sıhhat ocaklarına davet eden Bakanlık, Omicron’nun ilerlemesi halinde bakalım ne üzere çalışmalar yapacak.