Bodrum’da yaşayan ve yaklaşık 6 ay evvel tedavi için İstanbul’a giden Türk sinemasının ünlü yıldızı Fatma Girik bu sabah hayatını yitirdi. Sabah saatlerinde tedavi gördüğü özel bir hastanenin ağır bakım ünitesinde hayatını ömrünü yitiren Girik sevenlerini üzdü. Yeşilçam’ın Girik’in, tedavi gördüğü hastanede, çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını yitirdiği bildirildi.

Liv Hospital’dan yapılan açıklamada, sanatkarın vefat nedenine ait şu bilgilere yer verildi: “Türk sinemasının çınarı ve pahalı oyuncusu Sayın Fatma Girik, Kovid 19’a bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen, çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti. Liv Hospital ailesi olarak Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin ıstırabı içindeyiz. Fatma Girik’in ailesine ve tüm sevenlerine baş sıhhati diliyoruz.”

Son dakika! Ünlü oyuncu Fatma Girik hayatını yitirdi!

12 Aralık 1942 tarihinde İstanbul’da doğan Fatma Girik, Yeşilçam’ın vazgeçilmez isimlerindendi. 1960’da Memduh Ün’ün direktörlüğündeki Mevt Peşimizde sineması oyuncunun mesleğinde dönüm noktası olmuştu. Girik daha sonra 180’den fazla sinemada rol aldı. Fatma Girik annesi Münevver Girik ve ablası Müesser Girik Torba’daki meskeninde yaşıyordu.