EPGİS’ten maalesef tekrar bir artırım haberi geldi. Akaryakıta, motorine ve LPG’ye yapılacak olan artırım zam 18 Aralık prestijiyle pompa fiyatlarına yansıyacak.

EPGİS (Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları Patron Sendikası) yapılan açıklamaya nazaran, araç sahibi olan kullanıcılar için üzücü bir bildiri yayınladı. Durmayan dolar artışı sebebiyle akaryakıta yeni bir artırımın gelmesi bekleniyordu. Bu beklentiler maalesef gerçekleşti ve akaryakıt zamlandı. Pompa fiyatlarına gidip baktığınızda küçük bir şaşkınlık yaşayabilirsiniz.

EPGİS tarafından paylaşılan ayrıntılarda, akaryakıta tam olarak 69 kuruş, motorine 1 lira 14 kuruş, LPG‘ye ise 70 kuruş artırım geleceği tabir edildi. Yeni fiyatlar ise, 18 Aralık tarihi prestijiyle geçerli olmuş olacak.

EPGİS’in resmi açıklaması şu biçimde:

EPGİS

Akaryakıt Eserlerinde Fiyat artışı,

18/12/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

Motorinde 1,14 TL

Akaryakıtta 0,69 TL

LPG’de 0,70 TL

pompa satış fiyatlarına yansıyacak formda artış olmuştur.

Şimdi dün gerçekleşen 0,50 kuruşluk akaryakıt artırımı ile birlikte akaryakıtın fiyatı, litre başına 11 TL olacak biçimde yükselmiş oldu. İki gün içerisinde yaşanan en az 1 TL’lik olan artırımla birlikte pompa fiyatları zamlanmış olacak.

Mazot ve LPG‘lerde de durum akaryakıt ile tıpkı. Yarın gelecek olan artırımla birlikte akaryakıt ve mazotun litre fiyatları yaklaşık olarak 11 TL olmuş olacak.

Ülkemizdeki yaşanan bu ekonomik durumun en kısa vakitte düzelmesi temenni ediyoruz.