Daha evvelki haberimizde akaryakıta tekrar artırım geldiğini bildirmiştik. Bu gece yarısından itibaren fiyatı motorinde 1 lira 59 kuruş, akaryakıtta 1 lira 07 kuruş zamlanacak.

Bu akşamki artırımların akabinde akaryakıtın litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 19,24 TL’den 20,31 TL’ye, Ankara’da 19,34 TL’den 20,41 TL’ye, İzmir’de 19,36 TL’den 20,43 TL’ye yükselmişti. Gelen son artırımla birlikte Motorinin litre fiyatı İstanbul’da 22,19 TL’den 23,78 TL’ye, Ankara’da ve İzmir’de 22,30 TL’den 23,89 TL’ye yükselecek.

Akaryakıt ve Motorine yarın geceden itibaren artırım geliyor

Son artırımlarla birlikte artık motorin 24 TL’ye yakın bir fiyata yükselmiş olacak. Sene başında petrolün varil fiyat 73 dolara yükselmişti. Geçtiğimiz dolar kurunda yaşanan çalkantıların akabinde kur muhafazalı TL mevduat ile bir nebze rahatlık sağlanmıştı.

Lakin artık Rusya Ukrayna savaşının çıkmasıyla durum tekrar kaosa sürüklenmiş görünüyor. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve Batı ülkelerinin yaptırım kararlarıyla varil fiyatı 119,8 dolara yükselen petrolün durmaya niyeti yok üzere görünüyor. Bu da direkt olarak akaryakıt fiyatlarına tesir ediyor. Petrolde yaşanan bu dalgalanmanın akaryakıta sıçramasıyla birçok kalemde artırımların gelmesi beklentisini oluşturdu.

Zerzevat, Meyve ve besin nakliyatı yapan kurumların bu artırımları nasıl değerlendireceği şimdi bilinmiyor. Son dakika gelişmeleri kaçırmak istemiyorsanız teknolojioku.com adresini takip etmeyi unutmayın.