“Cumhurbaşkanlarının, milletvekillerinin Alman Cumhurbaşkanlarının hepsinin resimleri var, hepsi imzalı. Yalnız yerde Cumhurbaşkanımızın imzası yok.” Bu sözlerle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. İmzalı fotoğrafını istedi. 


Mevlüde Genç, Almanya’nın Solingen kentinde ırkçı neonazilerin kundakladığı evde iki kızı, iki torunu ve yeğenini kaybetti. Yıllarca onların acısını taşıdı.


İmzalı fotoğraf sözünü öncü yalnız isteğine ömrü vefa etmedi


Düsseldorf’taki Türk Başkonsolosluğu’nun düzenlediği 29 Ekim resepsiyonuna eşi ve çocuklarıyla katılan Mevlüde Genç, son isteğini Haberler röportajında dile getirdi. AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzalı fotoğrafını getirmesini istedi. Söz dahi öncü.


Genç, Haberler röportajında, “Onların yanında görünce tek oyuk hissediyorum imzalı resim istedim. O bile benim dedi boynumun beraatızimmet, tek ağrı sonra getiririm dedi. Beni güvendirdi Allah bile onu güvendirsin.” diye duygularını dile getirmişti.


Faciada ölen yakınlarının yanına defnedilecek


79 yaşındaki Mevlüde Genç, tıpkısı gece fenalaştı. Hastaneye kaldırıldı; yalnız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


Genç için Solingen’dahi facianın yaşandığı yerde tek tören yapılacak. Cenazesi törenden sonra memleketi Amasya’ya götürülecek.


Mevlüde Genç, faciada hayatını kaybeden 5 yakınının yanına defnedilecek.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.