Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti beklenenden çok daha erken geliyor. Tedarik zincirindeki ismi açıklanmayan bir kaynağa nazaran, Android’in amiral gemisi yongasının Plus modeli, Haziran yahut en geç Temmuz üzere piyasaya çıkacak.

Snapdragon 8 Gen 1+ tarafından desteklenen birinci aygıtlar Çin’de piyasaya sürülecek, fakat bu noktada rastgele bir isim açıklanmadı. Çok erken bir kestirime nazaran kelam konusu aygıt OnePlus 10 Ultra olabilir. Lakin bu aygıt, devam eden 10 Pro ile Dimensity 9000 yahut tıpkı Snapdragon 8 Gen 1’i kullanabilir.

Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcili birinci telefon için geri sayım başladı!

Snapdragon 8 Gen 1+, TSMC’nin 4nm sürecini temel alacak ve muhtemelen Snapdragon 8 Gen 1’e çok benzeyecek, lakin biraz daha yüksek saat suratlarına sahip olacak. Söylentiye nazaran Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1+’ı Mayıs ayında tanıtacak.

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1+ yongasını piyasaya sürmeye bir müddettir hazırlanıyor. Bu çip, Snapdragon 8 Gen 1’in sürat aşırtmalı versiyonu olacak ve muhtemelen TSMC’nin 4nm süreç teknolojisi üzerine inşa edilecek. Söylentilere nazaran Snapdragon 8 Gen 1+ yongası Mayıs ayına kadar açıklanabilir durumdaydı. Artık ise birinci aygıtın geliş tarihi bile netleşti.