Shiba Inu ( SHIB ), 2021’in sonunda bir milyon hesaba ulaştığından bu yana yaklaşık 200.000 yeni cüzdan daha kazandı ve göğüs tokeninin benimsenmesi hala artıyor.

Shiba Inu (SHIB)’dan şaşırtan Türkiye hamlesi!

Son olarak AK Parti Küme Lider Yardımcısı ve Türkiye İktisat Bakanı Mustafa Elitaş, SHIB’nin Türkiye’den bir ‘SHIB ordusu’ üyesi olan Shiba Inu Türkiye ile benimsenmesini görüştü.

Shiba Inu Türkiye önderi Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama’nın 9 Mart’ta attığı bir tweet’e nazaran, Shiba Inu Türkiye, SHIB ekosisteminin ele alındığı, Mustafa Elitaş başkanlığındaki Türk Parlamentosu yetkilileriyle yüz yüze görüştü.

SHIB ile Türk Lirası alım satım faaliyeti

Gelişme, Türkiye’nin para ünitesi Türk Lirası’nın 2021 ve 2022’de süratli bir biçimde kıymet kaybetmesinin akabinde gerçekleşti ve bu da Shiba Inu ve Tether ile Türk Lirası eşleşmelerinde Bitcoin’den beş kat daha yüksek ticaret faaliyeti ile sonuçlandı.

Toronto merkezli kripto platformu FRNT Financial’ın bilgi ve analitik lideri Strahinja Savic, CoinDesk’e verdiği demeçte , “Veriler, liranın karşı karşıya olduğu istikrarsızlığa karşın, lokal tüccarların SHIB üzere madeni paralarla alakalı istisnai getirilerden hala etkilendiğini gösteriyor” kelamlarına yer verdi.

2021’de TL, art geriye dokuz yıldır dolar karşısında düştü ve tarihi bir taban oldu. 2022’nin başından bu yana para ünitesi %5 düştü ve 2021’de %46,5’lik bir tepe yaptı.

Türk Lirasının devam eden devalüasyonu, jetonun artan halde benimsenmesi ve ekosisteminin istikrarlı gelişimi, Türk halkını SHIB’ye agresif bir formda yatırım yapmaya sevk etti.

Toplantıdan sonra Türk hükümeti tarafından atılacak rastgele bir adım Shiba Inu ve topluluğu için çok büyük bir muvaffakiyet olacaktır.