Shiba Inu (SHIB) kripto tokeninin adreslerinin sayısındaki aylarca süren istikrarlı büyüme, kripto tokenin 60.000’den fazla sahibini kaybederek 12. düşüş gününe girerken gerilemeye başlamış üzere görünüyor.

Shiba Inu, 2 hafta içinde rekor düzeyde yatırımcısını kaybetti!

CoinMarketCap’ten alınan bilgilere nazaran, son 12 gün içinde Shiba Inu (SHIB), 16 Mart’ta 1.199.453 token sahibine sahipken 29 Mart itibariyle yalnızca 1.135.593’e düştü ve bu hesap sahibi sayısının 63.860 kadar gerilediğini gösteriyor.

SHIB toplam adresleri düşüşte. Kaynak: CoinMarketCap

Ağdaki köpek göğüs para ünitesini tutan eşsiz adreslerin toplam sayısı, birdenbire değerli ölçüde düştüğü ve tek bir günde 32.832 sahibini kaybettiği 17 Mart’a kadar istikrarlı bir biçimde artıyordu.

Finans tahlilleri ile bilinen Finbold, Mart ayının başlarında SHIB’yi içeren zincir üstü süreçlerin ölçüsünün arka arda dördüncü ay düşüşte olduğunu ve bu mühlet zarfında bu sayının %9,27 düştüğünü ortaya çıkarmıştı ve biz de Teknolojioku olarak bu bilgiyi sizlerle paylaşmıştık.

SHIB sahipleri neden düşüyor?

Talepteki düşüşün nedenlerinden biri, Shiba Inu madeni parasına olan ilginin soğuması ve günlük ortalama 1.700’den fazla yeni sahibi ekleyen büsbütün yeni bir kripto hissi olan ApeCoin’e (APE) geçiş olabilir .

Hakikaten, Bored Ape Yacht Club isimli tanınan nonfunible token (NFT) koleksiyonunun kripto para ünitesinin piyasaya sürülmesi, sahip sayısındaki SHIB düşüşünün başlangıcına denk geldi.

Bunun dışında, Google Trends tarafından derlenen bilgilere nazaran, “Shiba Inu jeton satın al” arama terimine olan ilgi de büyük bir düşüş kaydetti ve 29 Ekim 2021’de 100’den 26 Mart 2022’de yalnızca teğe düştü.