SHIB ve LEASH üzere göğüs coin Shiba Inu (SHIB) ekosistem belirteçlerinin piyasa pahaları, geliştiricilerinin protokolün yakında çıkacak fakat hala isimsiz bir Metaverse’de sanal arazi sunacağını belirtmesinin akabinde %40’a kadar yükseldi.

SHIB, Metaverse birinci çıkışını ‘Shiba Lands’ ile yapıyor!

“Metaverse” terimi, bireylerin gerçek hayatta olduğu üzere etkileşime girebilecekleri gerçek dünyanın dijital tabanlı bir versiyonunu tabir eder. Son aylarda bu fikir, teknolojiye olan ilgisini ima eden en son dev Nintendo ile çekiş kazandı.

Artık de Shiba Inu (SHIB) ekosistem belirteçlerinin piyasa bedelleri, geliştiricilerinin protokolün yakında çıkacak lakin hala isimsiz bir Metaverse’de sanal arazi sunacağını belirtmesinin akabinde %40’a kadar yükseldi.

Shiba Inu geliştiricileri bir blog yazısında , “Metaverse, kripto topluluklarına teşvik, içerik ve sistemli telif hakları sunmak için diğer bir mükemmel kaynak” tabirlerine yer verdi.

Metaverse genişlemeye devam ediyor!

Ana akım olarak benimsenen takas edilemez tokenlere (NFT’ler) misal biçimde , Decentraland’ın MANA’sı ve The Sandbox’ın SAND’ı üzere Metaverse belirteçlerinin kıymeti de tıpkı formda milyarlarca dolar artıyor.

Yaklaşan Shiba Inu Metaverse’de, “Shiba Lands” yahut alan içinde bulunan yerler, LEASH jetonları kullanılarak satın alma yahut açık artırma için sunulacak. Aslında, Metaverse’de arazi kıymetlidir, çünkü dijital gerçeklik hayranları gerçek bir mesken satın almak yerine sanal bir mülk için 300.000 dolar üzere paralar ödüyor.