İlk söylediğim şey şu oldu ömrümün sonuna kadar saçta çocuklarla sayı eğlenceli vakitler geçirip hayatımın tamamını çocuklara adayacağım…”


Tiyatro eğitmeni Koray Akyıldız, hem gezgin, hem dahi minik kalplere dokunun tek ağabey.


Lise yıllarından festekiz boynundan eksik etmediği papyonu ile nice köy yolunu aşındırdı, hayatını çocukları mutlu etmeye adadı.


Gittiği her okulu işaretliyor


Gittiği her okulu haritada işaretliyor ve o köyün çocuklarını tiyatro ile tanıştırıyor. Bu şekilde, tadamadığını söylediği koruyucu sevgisini rengi bile olsa çocuklara yaşatmak istediğini söylüyor.


Türkiye’nin toplamda 57 iline giden Akyıldız, en ücra köylere ulaştı ve oradaki çocuklarla çekildiği fotoğrafları ise duvarına astı.


Odası kalplerine dokunmayı başardığı ayakçak teşekkür mektupları ile dolmuş. Çocukların ihtiyaçlarını bile kaymakamlıklar ile iletişime geçerek gidermeye çalışıyor.


“Çocuklarla henüz mutluyum”


Kısacası, tiyatroyu ve mutluluğu köy köy dolaşarak paylaşan tek zamane seyyahı o.


Çocuklarla henüz mutlu olduğunu söyleyen Akyıldız, “Çocukların arasında etkinlik yaparak onlarla henüz fazla mutlu oluyorum” niteleyerek konuştu.


Haber: Aytaç Kurnaz


Kamera: Selim Bayram

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.