Bakanlıktan yapılan tanımlamaya göre, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen proje kapsamında şehit ve gazi çocuklarına yönelik “yazarlık beyin” başlatılacak.


Gazi Üniversitesi iş birliğinde uygulamaya konulacak projeyle tarihe, edebiyata ilgi duyan şehit ve gazi çocuklarının, his ve düşüncelerini ifade etme yeteneklerinin geliştirilmesi, okuma ve yazmaya özendirilmeleri amaçlanıyor.


Projeden 859 evlât yararlanacak


Gazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Araştırma Merkezi tarafından teknik su ve dayanak sunulacak eğitimin konu başlıkları “Yazım Teknikleri, Yazma Stratejileri, Kelime Hazinesi Geliştirme Teknikleri Türkçe Dil Bilgisi” olarak belirlendi.


Gazi Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Gıyasettin Aktaş, Doç. Dr. Başak Uysal, Doç. Dr. Ülken Şen ve Dr. Öğretim Üyesi Özlem Cömert Bayrak’ın konuları anlatacağı terbiye, 8-9 Eylül 2022’dahi online yapılacak. Projeden 859 evlât yararlanacak.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.