Samsung, bir müddettir, daha o ay gelmeden evvel birtakım aygıtlar için aylık güvenlik yamalarını yayınlıyor. Bu her vakit birebir telefonlar yahut hatta seriler olmuyor, bu yüzden hangi aygıtın güncellemeyi evvelden alacağını kestirmek imkansız. Lakin neredeyse her ay, gelecek ayın güvenlik güncellemelerini alan bir aygıt ailesi oluyor.

Samsung’dan vaktin ötesinde hamle!

Ve evet bugün de o günlerden biri. Ocak ayında olmamıza karşın, Koreli şirket daha fazla bekleyemedi ve Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra için Şubat güncellemesini yayınladı. Şimdilik, bu güncelleme yalnızca Hollanda’da yayılıyor üzere görünüyor, fakat elbet çok yakında başka Avrupa ülkelerini de vuracak. Yeni yapı N98xxxxxU3EVA9 olarak tanımlanıyor; buradaki “xx”, her iki telefonun özel modeline nazaran farklılık gösteriyor. Maalesef şu anda güncelleme ile gelen özelliklerin mevcut bir değişiklik günlüğü yok.

Her zamanki üzere, güncelleme bildirimini şimdi almadıysanız, manuel denetim yapmanız gerekebilir. Güncellemenin size de gelip gelmediğini görmek için Ayarlar’a gidebilir ve Yazılım güncelleme menüsüne erişebilirsiniz. Samsung 2021 yılını düzgün kapattı ve şirket bu yeni yılda da çalışmalarına durmadan devam ediyor. Bilhassa katlanabilir telefon kesiminde öncü olan şirket rakiplerine bu pazarda fark attı. Güney Koreli teknoloji devinin gelirlerinin katlanabilir telefon dalına öncülük etmesiyle gelirlerinde artış yaşanması da bekleniyor diyebiliriz.