Elektronik devi Samsung, bu Çarşamba günü yayınlanacak olan Unpacked aktifliğinin hem sanal gerçeklikte hem de gerçek (metaverse) gerçeklikte erişilebilir olacağını duyurdu.

Güney Koreli teknoloji devi, akıllı telefon tabanlı bir sanal gerçeklik platformu olan Gear VR’yi piyasaya sürdüğünde artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik dünyasında adım atan birinci şirketlerden biriydi. Bir vakitler bir VR kulaklığı için daha ucuz ve daha tanınan seçeneklerden biri olarak bilinen Samsung, geçen Aralık ayında Gear VR’yi değiştirme planı olmadan emekli etmeyi planladığını duyurmuştu.

Samsung Unpacked açılış konuşması metaverse cihanında olacak!

Metaverse her ne kadar hayaımıza ufak ufak girmeye başlasa da emeklerin karşılığı tam olarak alınmıyor. Facebook’un ana şirketi Meta’nın payı, geçen hafta bir kar davetinin akabinde %26’dan fazla düştü. Şirket AR ve VR kısmı Reality Labs’ta 10 milyar dolardan fazla kaybettiğini açıkladı. Yeniden de metaverse’nin gerisindeki hype şimdi ölmedi. Walmart, Microsoft, Nike ve Disney dahil olmak üzere bir dizi şirket, meta bilgi tabanına büyük yatırım yapıyor.

Samsung da bu haftaki Unpacked aktifliği için metaverse cihanında de izlenebileceğini müjdeledi. Onun dışında aktiflik, Samsung’un Twitch ve Reddit’te olduğu üzere YouTube, TikTok ve Twitter’daki çeşitli hesaplarında olacak. Aktifliğin, Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S22’nin birinci çıkışını içermesi bekleniyor.