Samsung Galaxy S22 Ultra, jilet, sertlik pensi ve çakmak ile ünlü Youtuber JerryRigEverything‘ın sağlamlık testine konuk oldu. Bakalım Samsung bu testten geçebilmiş mi?

Aygıtın fabrikada takılmış bir ekran koruyucuyla gelmediğini fark ettikten sonra YouTube sunucusu, çizik testini gerçekleştirmeye başlıyor. Samsung, S22 Ultra’nın Gorilla Glass Victus+ eserini kullanmasına karşın, aygıt Mohs sertlik düzeyi 6’da çizikler göstermeye ve düzey 7’de daha derin çizikler göstermeye başlıyor. Testin görüntüsünü aşağıdan izleyebilirsiniz.

S22 Ultra‘nın çerçevesinin tamamı metalden yapılmıştır ve paslanmaz çelik bir bıçak darbesiyle her zamanki üzere çizikler alıyor. S Pen’in düğmelerinin ve ucunun da metalden yapıldığı belirtelim. Youtuber yeni S Pen‘i de gözüne kestiriyor ve teste tabi tutuyor.

Güç teste giren Samsung S22 Ultra’nın sonuçları

S Pen, JerryRigEverything sürecinden nasibini alıyor bu nedenle ikiye bölünerek iç kısımları denetim ediliyor. Suya sağlam yapısı ve S Pen’in Bluetooth özellikleri için şarj edilebilir bir kapasitör yapısı, evvelki S Pen’in serileri ile büsbütün birebir gözüküyor.

Bıçaklarla testine devam eden sunucu, S22 Ultra‘nın Phantom Black mat art kapağının gerisine iz bırakamıyor. Art kısmı sağlam gözüken aygıt buradan düzgün sonuçla dönüyor. Kamera lensleri güçlü camdan yapılan S22 Ultra ve kameraların etrafındaki hami halkalar, çelik bıçak darbelerinden izler tutmayan anodize metale benzeyen bir gereçten yapılmıştır.

YouTuber, çakmağıyla ekranın birtakım piksellerini yavaşça yaktıktan sonra ve sensör algılama alanını çizdikten sonra ultrasonik parmak izi okuyucunun hala çalışmaya devam ettiğini söylüyor.

Son olarak, aygıt, sunucunun güçlü ellerinin sert baskısı altında hiçbir bükülme yahut bükülme belirtisi göstermiyor. Galaxy S22 Ultra, sunucunun dayanıklılık testini büyük bir muvaffakiyetle atlattı. Hatırlarsanız, OnePlus 10 Pro, tıpkı bükülme testi basamağında feci bir yapısal arıza yaşamıştı.