Samsung, yıllık mali sonuçlarını yayınladı ve takvim yılı için yeni bir gelir rekoru açıkladı! Açıklanan datalar, şirketin 279,6 trilyon KRW (yaklaşık 232 milyar dolar) gelir elde ettiğini gösteriyor. Bu muvaffakiyet Samsung Electronics şirketinin tüm kısımlarındaki güzelleştirilmiş satışlar sayesinde yıllık bazda %18 üzere büyük bir artış manasına geliyor.

Samsung 2021’de rekor gelir el etti! İşte detaylar!

Samsung Electronics şirketinin 2021 yılının 4. çeyreğinde hem işletme kârı hem de gelir oranı düzgünleşti. Satışlar %24 artarken, gelirinin 2020’nin 4. çeyreğine kıyasla %53 arttığı görüldü. Samsung Electronics’in 4. Çeyrek ve 2021 Mali Yılı finansal sonuçlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Güney Koreli teknoloji devi, bir basın açıklamasında, Ekim ve Aralık ortasındaki büyümenin, katlanabilir Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 üzere akıllı telefonlar, TV’ler ve mesken aletleri üzere eserlerin satışlarından kaynaklandığını belirtti.

Akıllı telefonlara yönelik genel pazar talebinin ise, Noel tatilleri ve yeni yıl da dahil olmak üzere, yıl sonunda yaşanan güçlü mevsimsel alışverişler nedeniyle son çeyrekte arttığı belirtildi. Elde edilen bu gelirin geneli ise, tabletler ve giyilebilir aygıtlar üzere Aygıt Ekosistemi eserlerinden de kaynaklandı.

Samsung, pandemi ve bileşen badiresi ile ilgili belirsizliklerin 2022’de devam etmesini bekliyor, lakin tekrar de büyümeye devam etmeyi umuyor. Büyümenin birinci adımı ise, 9 Şubat’ta Samsung Unpacked etkinliğinde çevrimiçi olarak gerçekleşmesi beklenen yeni Galaxy S serisinin lansmanı olacak.