Metaverse cihan hayatımıza ileride daha fazla dahil olacak bir kavram. Fakat bu cihan için kimileri şimdiden hazırlıklarını hızlandırmaya başladı. Metaverse cihan üzerinden arsa satan emlak şirketlerinden sonra artık Sahibinden üzere platformlar üzerinden de metaverse arsa satımları başladı.

Fiyat olarak ise karşımıza 2.500.000 TL üzere sayılar çıkıyor. Kimileri hala metaverse kainata güvenmediklerini ve yatırım yapılmayacağını söylerken kimileri ise şu anda yapılacak en mantıklı yatırım olarak bunu görüyor.

Sahibinden üzerinden Metaverse arsa satımı başladı

Bunun dolandırıcılık içermesi ihtimali de kelam konusu. Birtakım fotoğraflarda gerçek arsa imgelerinin 3d versiyonları kullanılmış. Kullanıcılar buna dikkat çekerken alım yapacakları da uyardılar.

Açıkçası Metaverse kavramı hala herkese uzak bir hayal üzere geliyor. İleride toplantıların bu kainatta avatarlarla yapılacak olacağını söyleyenler olsa da şimdi bu kavram kimsenin aklına tam olarak oturmuş değil. Hal bu türlü olunca da metaverse kozmosa itimat çok fazla oluşmadı. Lakin Mark Zuckerberg kendi toplumsal medya hesaplarından bu cihanla ilgili paylaşımlarına devam ediyor. Teknoloji öncüleri isimlerin paylaşımları da münasebetiyle herkese taraf veriyor.

Bir çok marka da metaverse kainatta kendi eserlerinin patentini almaya başladılar. Adidas, Nike üzere markalar çoktan bu süreçleri tamamladı.