Rusya, Ukrayna‘yı işgalinde hala ataklarına devam ediyor. Lakin bölgede yaşananlar yalnızca Ukrayna halkını değil tüm dünyayı etkiliyor. Yaşanan olaylar tedarik zincirlerine ve ikinci bir çip krizinin ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor. Porsche marka da bu savaştan etkilenen isimler ortasında.

Savaş fiyatlandırmasıyla birlikt4e birinci olarak dolar ve altında bir patlama yaşanmıştı Akabinde doğalgaz ve akaryakıt fiyatlarında da artışlar görünmeye başladı. Rusya’ya yapılan ekonomik ve ruhsal yaptırımlar ne yazık ki şimdilik tesir etmedi.

Rusya Ukrayna savaşı Porsche üretim sınırını vurdu!

Devam eden Rusya Ukrayna savaşında etkilenen isimler ortasında yer alan Porsche, tedarik dertleri nedeniyle üretime orta verdiğini resmen açıkladı.

Twitter üzerinden yapılan bir paylaşımda Porsche’nin üretim kararının ardındaki ayrıntılar paylaşıldı. Paylaşılan imaja bakılırsa Macan ile Panamera’nın üretimi 2 Mart prestijiyle durdurulmuş. Porsche sözcüsü de buna bir açıklık getirmiş. Lakin bunlara ek olarak Taycan üretimi 3 Mart, Cayenne üretimi de 7 Mart prestijiyle durmuş. Ne yazık ki durum bunlarla da hudutlu kalmıyor. Örneğin 718 üretimi 14 Mart, 911 GT3 ve 911 GT3 Touring üretimi 17 Mart, 911 üretimi de 31 Mart prestijiyle durdurulacak.