Japonya’nın mali düzenleyicisinden ve ülkenin kripto para ünitesi sanayi kuruluşundan yetkililer, Rusya’ya karşı yaptırımların tesirli bir formda nasıl uygulanabileceğini belirlemek için istişareler başlattı.

Rus yaptırımlarındaki potansiyel kripto boşluklarını ne olacak? Japon yetkililer açıkladı!

Bloomberg’in bildirdiğine nazaran, Finansal Hizmetler Ajansı ve Japonya Sanal ve Kripto Varlıklar Borsası Birliği, isminin açıklanmasını istemeyen bir düzenleyici yetkiliye nazaran, ülkenin yaptırımlar listesindeki şahısları ve işletmeleri içeren kripto varlıklarının transferini başarılı bir biçimde önlemek için tedbirler arıyorlar.

Lakin kaynak, kripto para borsaları Binance ve Kraken’in zati dışladığı Ukrayna hükümeti tarafından talep edilenler üzere tüm Rus müşterilerinin erişimini engelleme planı hakkında aktüel bir tartışma olmadığını açıkladı.

Daha da değerlisi, Japonya düzenleyicisi için kıymetli bir mevzu, klasik finansal araçları kullanarak kısıtlamaları aşmak isteyen herkes için dijital varlıkların kullanışlı bir art kapı haline gelmesinin nasıl önleneceğidir.

Maliye Bakanı Shunichi Suzuki 4 Mart Cuma günü parlamentoya şunları söyledi; “Rusya’ya karşı yaptırımların aktifliğini teminat altına almak için kripto varlıkları ve SPFS üzere yerleşim durumlarını yakından izliyoruz.”

Japonya, Putin ve Rus yetkililerin mal varlıklarını dondurdu

Japonya, ABD ile birlikte, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşılık olarak Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ve başka yetkililerin mal varlıklarının dondurulması da dahil olmak üzere Rus yetkililere yaptırımlar uyguladı.

Dahası, dijital varlıklara aktarılan Rus para ünitesi ölçüsünde bir artış oldu ve bu, Rus milyarderlerinin mevcut ekonomik krizi atlatmak için basitçe Bitcoin (BTC) ve öbür kripto para ünitelerine yönelebileceği kuşkularına neden oldu!