GTA V’in birinci piyasaya sürüldüğü 17 Eylül 2013 tarihinden bu yana, GTA VI ile ilgili sayısız sav ortaya atıldı, lakin ne vakit çıkacağı ya da çıkıp çıkmayacağı her vakit sırrını korudu. Lakin Rockstar Games, GTA ile ilgili topluluk güncellemelerini duyurduğu bülteninde, yeni GTA oyunu ile ilgili geliştirme sürecinde olduğunu belirterek GTA VI’nın geleceğine imada bulundu.

Rockstar Games açıkladı: GTA 6 Geliyor!

Rockstar Games‘in en bilinen oyunlarından biri olan (Grand Theft Auto) GTA serisinin, merakla beklenen son versiyonu GTA VI‘nın çıkış tarihi ve fiyatı dahi sızdırılmıştı. Fakat bu savların tamamının gerçeği yansıtmadığı kısa müddette ortaya çıktı. Tekrar de GTA tutkunları bir umutla GTA VI‘nın çıkacağı tarihi bir umutla beklemeye devam ettiler.

Sonunda Rockstar Games‘den sevindiren haber geldi. Şirket GTA VI‘ya atıfta bulunarak, oyunun geliştirme süreceğinde olduğunu şu cümlelerle açıkladı;

”GTAV’ın eşi gibisi olmayan uzun ömürlü bir oyun olmasının da tesiri ile, çoğunuzun bize Grand Theft Auto serisine yeni bir giriş hakkında sorular sorduğunu biliyoruz. Başladığımız her yeni projede, amacımız her vakit daha evvel teslim ettiğimizin değerli ölçüde ötesine geçmektir. Grand Theft Auto serisindeki bir sonraki giriş için faal geliştirmenin devam ettiğini onaylamaktan memnuniyet duyuyoruz. Hazır olur olmaz daha fazlasını paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz, bu yüzden resmi detaylar için lütfen Rockstar Newswire’ı takip etmeye devam edin.

Tüm grubumuz ismine, dayanağınız için hepinize teşekkür ediyor ve geleceğe sizinle birlikte adım atmak için sabırsızlanıyoruz!”

Bahsi geçen güncellemenin ne vakit tamamlanacağı belirtilmemiş. Lakin şirketin açıklamalarına bakılırsa, yakın vakit içinde husus ile ilgili duyuruların ve bilgi paylaşımının devamı gelecek üzere.