Ripple (XRP) ile Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ortasındaki manşetleri kaplayan dava ilerledikçe, daha fazla bilgi ön plana çıktı. Avukat Jeremy Hogan tarafından bir tweet’te paylaşılan yakın tarihli bir doküman, blockchain ödeme şirketinin davanın 26 Ağustos ile 18 Kasım 2022 ortasında bitmesini beklediğini gösteriyor.

Ripple, SEC ile olan davasında sona mı yaklaşıldı?

Dokümana nazaran Ripple, toplu davanın evvelden kararlaştırılan 26 Ağustos 2022 tarihinden 18 Kasım 2022’ye tekrar planlanmasını talep ederek şunları açıklığa kavuşturdu.

“Bu dava ile SEC aksiyonu ortasındaki olgusal ve yasal problemlerin örtüşmesi nedeniyle taraflar, SEC hareketinin muhakkak istikametlerinin bu aksiyonda makul son tarihlerden evvel alınmasının verimlilikleri olduğu konusunda hemfikirdir.”

Blockchain şirketinin belirttiği üzere, bu erteleme nedeniyle uyuşmazlıktaki bahislerin daraltılması, taraflar üzerindeki yükü azaltacak, davanın keşfini kolaylaştıracak ve potansiyel olarak mahkeme üzerindeki yükü azaltacaktır.

Bay Hogan ayrıyeten, Ripple’ın SEC davasını Eylül yahut Ekim’de kazanacağına inandığını ve bunun akabinde toplu davanın teminat estoppel nedeniyle ortadan kalkacağını açıkladı.