Ekosistemi büyütmeye olan etkin bağlılığının bir kesimi olarak, tanınan blok zinciri şirketi Ripple , ödeme odaklı defterini oluşturan proje geliştiricilerini desteklemenin bir yolu olarak bir milyar XRP jetonu veriyor.

Ripple kelam verdi; 800 milyon dolar kıymetinde XRP hibe edecek!

Ripple, mahallî proje geliştiricileri için bir milyar XRP jetonu hibe edeceğine dair kelam verdi! Bu, lokal geliştiricilerin, basın vaktinde yaklaşık 790 milyon dolar kıymetinde bir hibe alacağı manasına geliyor. Finans tahlilleri ile bilinen Finbold’un The Information’dan 16 Mart’ta edindiği bilgilere nazaran, fonlar önümüzdeki 10 ila 20 yıl içinde dağıtılacak.

Şirketin açık kaynaklı geliştirme platformu XRP Ledger’ın (XRPL) genel müdürü Monica Long, hibeyi sunma kararının, artan sayıda geliştiricinin orada projeler oluşturmasının sonucu olduğunu açıkladı.

Ripple’ın en yeni finansmanı, 2021’de başlatılan teşebbüsler için hibe programına dayanıyor. Bu program aracılığıyla, 50’den fazla açık kaynaklı projeye 6 milyon doların üzerinde finansal dayanak sağlandı.

Bu fon, bir hızlandırıcı programı olarak fonksiyon görüyor. Merkezi olmayan finansı (DeFi) destekleyen faaliyetleri, marjinal topluluklardan ve art planlardan gelen geliştiriciler ortasında finansman müracaatlarını teşvik etmek için üniversitelerle bir teşebbüsü birleştiriyor.

Yedi günlük XRP fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap

Bu ortada bu içeriği hazırladığımız vakitlerde, Ripple Labs Inc. tarafından çıkarılan ve yönetilen kripto para ünitesi XRP, CoinMarketCap bilgilerine nazaran tokenin fiyatının 0,73 dolar olduğu yedi gün öncesine nazaran %7,59 artışla 0,79 dolardan süreç görüyordu.