Bu Çarşamba, Redmi K50 kozmosunun birinci amiral gemisiK50 e-spor versiyonu piyasaya çıkmak üzere. Bu aygıt oyun tecrübesine odaklanan Snapdragon 8 işlemcili bir amiral gemisidir. Ayrıyeten bu seride birde Mercedes-AMG F1 ekibinin dört gözle beklemeye kıymet ortak bir versiyonu da gelecek.

Redmi K50‘nin özgün serisinin de yakında piyasaya sürülebileceğini belirtmekte yarar var. Daha evvel, bu serinin üç yeni modelinin ağ erişim bilgileri ortaya çıkmıştı, bu da orjinal K50’nin başlamak için 67W üstün flaş şarjı destekleyeceğini ve en yüksek düzeyin 120W harika flaş Şarj olduğunu gösteriyor.

Mercedes AMG F1 temalı telefon çok konuşulacak

Bu sabah, ünlü blog müellifi Digital Chat Station son bilgileri aktardı: “l10 ve l11’in her ikisi de 120w süratli şarj ve 100 watt flaş şarj (Kablosuz) özelliğine sahip olacak. Ekran parlaklığı ve süratli şarj suratı, başka akıllı telefonlardan daha süratlidir. Özelleştirilmiş 6c çift hücreli pil de çok büyüktür ve tüm süratli şarj sisteminin kısa tahtası kablosuz şarjdır.” dedi.

Mercedes için özel tasarlanmış olacak bir model daha sunulacak. Bu telefonu özel kılan ise büsbütün kendine has dizayna sahip oluşu. Aygıt Mercedes AMG F1 grubunun renkleri ile ve özel art kapak dizaynına sahip olacak. Art kısımda Asfalt izine misal bir çift tasarım varken, aygıtın hoparlör çıkışları ise F1 araçlarının kanat tasarımı ile dikkat cazibeli görünmekte.

l10 ve l11 kodlarının sırasıyla Redmi K50 Pro ve Redmi K50 Pro+‘ya karşılık gelmesi gerektiği bildiriliyor. Blogcu, bu iki amiral gemisinin daha evvel Xiaomi 12 Pro ile donatılmış Pengpai P1 şarj çipi ile donatılmayacağını da ortaya çıkardı.

Redmi K50 Pro serisi, çift pil ile 120W süratli şarj oluyor. Teoride, gerçek güç daha dolu olacak, bu da suratın Xiaomi Mi 12 serisini geçebilmesinin en büyük nedeni. Daha evvelki haberlere nazaran Redmi K50 serisinin üç modeli bulunuyor: sırasıyla Snapdragon 870, Dimensity 8000 ve Dimensity 9000 yongaları ile donatılmış Redmi K50, Redmi K50 Pro ve Redmi K50 Pro+.

Haberde, çekirdek ve süratli şarj konusunda en üst seviye özelliklere ulaşmanın yanı sıra, K50 Pro+’nın Redmi’nin birinci 2K kavisli ekranlı cep telefonu olacağı da belirtildi. Hem performansta hem de ekranda ultra yüksek özellikler elde eden aygıt doğal olarak daha yüksek bir fiyat segmentine sahip olabilir.