Xiaomi Mi 10 ve Redmi Note 10 Pro için geçtiğimiz günlerde Android 12 tabanlı MIUI 13 kararlı sürüm sistem güncellemesini yayınladı. Bu haberimizde değişiklik günlüğü ve güncelleme ayrıntılarını bulabilirsiniz.

Xiaomi MIUI 13 sistemi, alt düzeyde sistem uygulamalarının ve üçüncü taraf uygulamaların akıcılığını optimize eden, masaüstünün akıcılığını artıran ve kullanıcı tecrübesini düzgünleştiren birçok yeni özelliği beraberinde getirecek.

MIUI 13 “anavatana farklı” bize farklı!

Yeni eklenen Xiaomi Mi Miaoxiang fonksiyonu, Xiaomi tablet ile cep telefonu ortasında, sıkıntısız transfer gerçekleştirebilir ve cep telefonu uygulamalarını tablet üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Pano birlikte çalışma fonksiyonu, cep telefonunun yahut tabletin her iki ucunda kopyalamayı ve öteki ucunda direkt yapıştırmayı destekliyor. Xiaomi Mi Miaoxiang özellikleri gelecekte daima olarak güncellenecektir.

Kıymetli Saklılık özellikleri geliyor

Saklılık açısından, MIUI 13, hassas evrakları akla yatkın tanımlamak için bir evrak saklılığı filigranı fonksiyonu ekliyor; elektronik dolandırıcılık uyarısı, resmi logo ve risk transferi müdafaası üzere fonksiyonlar dahil olmak üzere tam irtibat dolandırıcılık muhafaza fonksiyonu de bu özelliğin içerisinde yer alıyor.

Cep telefonu, açıldıktan sonra tüm kayıt, pozisyonlandırma ve fotoğraf çekme müsaadelerini yasaklayabilen bir zımnî mod dayanağı ekledi. Ayrıyeten yüz doğrulama sırasında yüz dışındaki imajlar alt katmanlardan büsbütün siliniyor.

Görsel olarak gelen yeni özellikler

MIUI 13 sistemi, görsel olarak net ve okunması rahat olan yeni bir yazı tipiyle değiştirildi: Bu yazı tipi tabiki MiSans. Yeni canlı duvar kâğıdı Beauty Science “kristal” dünyasına sizleri taşıyacak. Ayrıyeten, yeni bir widget sistemi ve küresel kenar çubuğu fonksiyonu de eklendi.

Detaylı güncelleme günlüğü aşağı fotoğraf halinde sunulmuştur: