Xiaomiui‘ye nazaran Redmi 9, Redmi Note 9 ve POCO M2, Android 12 güncellemesini makul bir yapı numarasıyla dahili olarak alacağını duyurdu. Bu aygıtların Android 12 güncellemesi yakında genel kullanıma sunulacak.

Daha evvel Redmi 9, Redmi Note 9 ve POCO M2’nin Android 12 güncellemesini almayacaklarını biliniyordu. Zira Redmi Note serisi akıllı telefonlar güncelleme siyaseti gereği bir büyük Android güncellemesi alıyordu. Esasen Redmi 9, Redmi Note 9 ve POCO M2 kutudan Android 10 ile piyasaya çıktı ve son vakitlerde Android 11 güncellemesini almaktaydı.

Redmi 9 serisi kullanıcıları için memnun haber

Android 11 güncellemesinin bu aygıtlar için son büyük Android güncellemesi olmasını beklerken, yakın vakitte bu aygıtlar Android 12 güncellemesini alacak olan aygıtlara dahil oldu.

Küresel ROM için kod ismi Lancelot olan Redmi 9, belirtilen yapı numarasıyla güncellemeyi aldı. Redmi 9 dahili olarak 22.1.26 yapı numarasıyla Android 12 güncellemesini alırken, Küresel ROM için Merlin kod isimli Redmi Note 9, belirtilen yapı numarasıyla güncellemeyi almış oldu.

Hindistan ROM için Shiva kod isimli POCO M2, dahili bir testte belirtilen yapı numarasıyla güncellemeyi aldı. POCO M2 dahili olarak 22.1.26 yapı numarasına sahip Android 12 güncellemesini almış oluyor.

Ülkemizdeki Redmi 9, Note 9 ve Poco M2 kullanıcıları (Global ve Hint ROM sahipleri) büyük ihtimalle 2. yahut 3. Partide bu güncellemeye kavuşacaklar.