Son haftalarda ve aylarda, genel olarak sanal gerçeklik olarak isimlendirilen metaverse, birçok sayıda markanın ilgisini çekmeye devam etti.

Meta dataya geçiş yapmaya başlayan en son şirket, 3 Mart 2022’de bir ticari marka müracaatında bulunan Avusturyalı güç içeceği devi Red Bull oldu. Bu da firmanın meta data üzerinden takas edilemez tokenlar (NFT’ler) sunmayı planladığını belirtiyor.

Red Bull, ticari marka müracaatlarıyla NFT’lere ve metaverse’e giriyor!

Lisanslı metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis 8 Mart Salı günü Red Bull’un, ticari marka müracaatlarıyla NFT’lere ve metaverse’e girmek için müracaatta bulunduğu haberini duyurdu. Ayrıyeten, Twitter’da şirketin NFT’ler, hem sanal hem de kripto para üniteleri, giysi, içecek ve spor gereçleri ile bir dizi finansal değişim hizmetleri ile multimedya sunmayı planladığını açıkladı. sanal ortamdaki öbür eserler.

Spesifik olarak, ticari markalar Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) 97293326 kayıt numarası altında dosyalanmış.

Yükselen meta data deposunda ticari marka uygulamaları

Şirketlerin, işletmelerin ve ünlülerin bir müddettir metaverse’deki varlıklarını artırdıklarını belirtmekte yarar var ve bu, bu süratle büyüyen trendin en son örneği.

7 Mart’ta ise Amerikan çokuluslu güç şirketi Chevron, ismi ve logosu için metaverse ile ilgili yeni bir ticari marka müracaatında bulunmuştu.

Kondoudis, daha evvel, teknoloji sanayisi dışındaki şirketlerin proaktif, ileri görüşlü bir yaklaşım geliştirerek ve bu türlü bir değişim için taban hazırlayarak sanal bir pazara geçiş için giderek daha fazla hazırlandıklarını kaydetti.

Mevzu ile ilgili ise şu sözlere yer verildi; “Metaverse gerçektir ve işletmelerin buna nazaran plan yapması gerekiyor. İşletmelerin artık bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak etmesine gerek yok. Bu yalnızca bir vakit meselesi”