Taşınabilir Dünya Kongresi (MWC) 2022’ye tam olarak bir hafta uzaktayız. Ticaret fuarı 28 Şubat’ta başlayacak. Tıpkı gün Realme, milletlerarası pazar için en son amiral gemisi akıllı telefonu Realme GT2 Pro‘yu duyuracak.

Bugün marka, bu aktiflikte yeni bir şarj teknolojisini de tanıtacağını açıkladı. Medyaya gönderilen bir basın açıklamasında Realme, 28 Şubat’ta ‘dünyanın en süratli akıllı telefon şarj teknolojisini’ piyasaya sürme planlarını açıkladı. Ne yazık ki marka, go premium stratejisi dışında, bu teknoloji hakkında rastgele bir detay paylaşmadı. Ar-Ge kaynaklarının %70’ini inovasyon ve şarj teknolojisine yatıracak.

Realme, dünyanın en süratli akıllı telefon şarj teknolojisini piyasaya sürecek

Bununla birlikte şirket, yeni teknolojinin 125W’lık eski şarj teknolojisinden daha süratli olacağını ima ediyor. Fakat ne kadar süratli olduğunu bilmek için bir hafta beklememiz gerekecek.

Söylentilere nazaran realme, 150W süratli akıllı telefon şarj teknolojisini piyasaya sürecek. Tanınmış bir kaynak olan Digital Chat Station, bu teknolojinin OPPO’nun yakında çıkacak 160W süratli akıllı telefon şarj teknolojisinin tekrar yapılandırılmış bir versiyonu olduğunu, lakin 10W daha yavaş olduğunu söylüyor. Biraz daha yavaş olmasına karşın, birebir şarj aygıtını kullanacak.

Xiaomi geçen yıl 4.000 mAh pili 8 dakikada doldurabilen 200W şarj tahlilini piyasaya sürdü. Bu nedenle Realme’nin yakında çıkacak 150W akıllı telefon şarj teknolojisini neden “dünyanın en hızlısı” olarak adlandırdığından emin değiliz. Tahminen de Realme’nin teknolojisi, daha düşük watt kullanmasına karşın daha az vakit alacaktır. Pekala daha da süratli olduğu söylenen OPPO’nun yepyeni tahlili ne olacak? Aşağıdaki yorum kısmında niyetlerinizi bize bildirin.