Realme’nin Tayland şubesinden yapılan açıklama ile, geçtiğimiz ay NBTC sertifikası alan Realme C35 modelinin 10 Şubat tarihinde tanıtılacak olduğu duyuruldu. Bu açıklama, Realme’nin Tayland şubesinden geliyor ve Facebook ve Instagram hesaplarında C35’in dizaynını ve temel özelliklerini ortaya koyan çok sayıda teaser yayınladı.

Realme C35 10 Şubat’ta geliyor! Tasarım ve temel özellikler açıklandı!

Realme C35‘in dizaynını ve temel özelliklerini ortaya koyan çok sayıda teaser telefon hakkında birçok fikir verdi. Realme C35 düz bir çerçeveye sahip olacak ve yeşil bir tonda gelecek, fakat daha fazla renk seçeneğine sahip olmasını bekleyebilirsiniz. Akıllı telefon, gerisinde 50 MP‘lik bir ünite tarafından yönetilen üçlü bir kamera konseyimina sahip.

C35, 6.6″ FullHD ekrana sahip olacak ve dümende bir Unisoc T616 SoC‘ye sahip olacak. Realme bize işletim sistemi ve C35’teki RAM ve depolama ölçüsü hakkında hiçbir şey söylemiyor, fakat Geekbench sayesinde çalışacağını biliyoruz. Android 11 (muhtemelen Realme UI 2.0 ile) ve yerleşik 4 GB RAM‘e sahip. Şimdi onaylanmamış daha fazla RAM seçeneği olsa da.

Aygıt bir USB-C irtibat noktasından 18W’a kadar güç çekecek olan 5.000 mAh pile sahip olacak. Akıllı telefon ayrıyeten 3,5 mm kulaklık jakı ve sağ taraftaki çerçevedeki güç düğmesine gömülü bir parmak izi tarayıcı ile gelecek, ses tuşları ve sol tarafta SIM kart yuvası yer alacak.

Elbette Lansman aktifliğine beş gün kala Realme’nin resmi duyuru öncesinde birkaç özellik daha açıklamasının beklendiğini de ayrıyeten belirtelim.