Her şeye gelen artırımla birlikte ramazan pidesinin de fiyatı arttı. Bölümden gelen bilgilere nazaran Ramazan pidesinin hem gramajı küçüldü hem de fiyatı arttı.

Ramazan ayına yaklaştığımız bu devirde pidenin fiyatı da sorgulanmaya başladı. İstanbul’da bu yıl ramazan ayında 330 gram sade pide 6 liradan satılmaya başlanacak. İstanbul halkı bu yıl daha küçük ramazan pidesine daha fazla ödeyecek.

Ramazan pidesinin yeni fiyatı reaksiyon topladı!

İstanbul Fırıncılar Odası Lideri Erdoğan Çetin, “330 gram sade pidenin 6 liraya satılacak” tabirlerini kullandı. Bu yıl 330 gram yumurtalı susamlı pide 7,5 liradan tüketiciye ulaşacak. Geçen yıl 365 gram sade pide 4 liraydı. Bu da neredeyse 2 kat bir artırım manasına geliyor.

İstanbul Fırıncılar Odası Lideri Çevik, “Her geçen gün maliyetler yükseliyor. Münasebetiyle aldığımız fiyat da kesim parça bitmiş oluyor” dedi. Ramazan ayının vazgeçilmezi olan pidenin yeni fiyatı duyanları üzdü. Her gün tüketilen pidenin yüksek maliyetten satışa sunulması vatandaş tarafından da reaksiyon topladı. Geçtiğimiz periyotta ayçiçek fiyatlarında yaşanan artışlar da halk tarafından reaksiyon toplamıştı. Sırada un ve ekmek üzere eserlere de artırım geleceği savı ortaya atıldı. Gerçekten hali hazırda ekmek fiyatları artan enflasyonla birlikte zamlanmış, vatandaşın yansısını toplamıştı. Siz bu yeni Ramazan pidesi fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?