Oyunun geliştiricisi Niantic’in Gelişmekte Olan Pazarlar Eser Pazarlama Müdürü Zoe Zhang ve Türkiye’deki stratejik pazarlama ve bağlantı ortağı The 4 Winds Entertainment (T4W) İrtibat ve Lokalizasyon Müdürü Nazih Fares’in iştirakiyle gerçekleşen aktiflikte teknoloji ve oyun basınının önde gelen isimleri de olumsuz hava şartlarına karşın hazır bulundu.

T4W’den Nazih Fares, bahisle ilgili kanılarını “Türkiye’deki Pokémon GO lansmanında Niantic’i desteklemekten ötürü çok heyecanlıyız. Buradaki oyuncular için topluluk aktiflikleri ve kültürel olarak manalı teşebbüslerle destekleyeceğimiz uzun vadeli planlarımız için sağlam bir temel oluşturabilmek ismine aylardır canla başla çalışıyoruz,” kelamlarıyla lisana getirdi.

Pokémon GO’nun Türkçe Versiyonu Basına Tanıtıldı!

Fares daha sonra mikrofonu Zhang’a bıraktı. Zoe Zhang gerçekleştirdiği sunuma Niantic’in Pokémon GO için 2016’da yayınladığı birinci tanıtım görüntüsüyle başladıktan sonra Türkiye’nin ehemmiyet verdikleri bir pazar olduğunun, burada kalıcı olarak bulunduklarının altını çizerek, önümüzdeki günlerde yayınlanacak Pokémon GO Türkiye fragmanını birinci defa Türk basınıyla paylaştı ve hislerini, “Yerelleştirilmiş Türkçe uygulamasıyla Pokémon GO’yu Türkiye’ye getirebildiğimiz için son derece memnunuz ve bunu mümkün kılmamıza yardımcı olan Türkiye’deki mükemmel Eğitmen topluluğuna minnettarız. Oyunun Türkiye’deki muvaffakiyetini geliştirmeye ve büyütmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” halinde lisana getirdi.

Pokémon GO için Türkçe lisan takviyesi şu anda etkin ve Eğitmenler Pokémon’un dünyasını Türkçe olarak keşfedebiliyorlar. Bu maceraya ister yeni başlayın ister yılların deneyimine sahip tecrübeli bir Eğitmen olun, her şartta yesyeni bir seyahat sizleri bekliyor. Pokémon GO’nun Türkçe versiyonunun daima olarak geliştirileceği ve güncelleneceği belirtiliyor.

Önümüzdeki günlerde ülkemizde düzenlenmesi planlanan Pokémon GO topluluk aktifliği için ayrıntıları Türkçe resmi web sitesinde yer alan blog üzerinden ya da Pokémon GO Türkiye resmi Twitter ve Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.