YouTube Vanced geliştiricileri parasız YouTube kullananları üzecek bir karara imza attı. YouTube Premium satın almadan Android aygıtlarda YouTube kullanılmasını sağlayan YouTube Vanced fişi çekti.

Google’ın yasal yollara başvuracağını açıklaması üzerine uygulamanın yakında kapatılacağı duyuruldu. Android aygıtlar için vazgeçilmezler ortasında yer alan YouTube Vanced önümüzdeki günlerde hizmetlerini durduracak.

Parasız YouTube kullananlara berbat haber! YouTube Vanced fişi çekti

En tanınan üçüncü taraf YouTube uygulaması olarak bilinen YouTube Vanced yasal sebeplerden ötürü kapatılacak. Husus hakkında açıklama yapan Vanced geliştiricileri, “Yasal nedenlerden ötürü uygulamanın geliştirmesini durdurma kararı aldık. Önümüzdeki günlerde sitedeki indirme linkleri kaldırılacaktır. Bunun duymak istediğiniz bir şey olmadığını biliyoruz lakin yapmamız gerekiyordu. Yıllarca bizi desteklediğiniz için hepinize teşekkür ederiz.” tabirlerini kullandı.

Şirket bu kararı vermeye zorlandıklarının da altını çizdi. Lakin YouTube Vanced’in veda ediyor oluşu bu uygulama için illa ki yolun sonu olduğu manasına gelmiyor. Geliştiriciler Vanced uygulamasına benzeri bir uygulama geliştirmeyi tercih edebilir. Tabi ortada net bir şey yokken buna kesin gözüyle bakmak da yanlış olacaktır. Lakin YouTube Premimum almaktan kaçınan milyonlarca kullanıcı olduğu düşünüldüğünde alternatif bir uygulama kelam konusu olabilir. Bunun gerçek olup olmayacağını vakitle bekleyip göreceğiz. YouTube Vanced’in sunduğu en yeterli özellik de reklamsız bir YouTube hizmeti sunmasıydı.