Pandemi sebebiyle ITU yeni bir karar aldı. Artan koronavirüs olayları sebebiyle yeni bir tedbir daha alındı. Omicron varyantının öteki varyantlara kıyasla süratle yayılması eğitimde birtakım zorunlulukları beraberinde getirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, corona virüse karşı alınan yeni tedbirleri toplumsal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitim mecburiliği kaldırıldı!

“Öğretim elemanlarımız dersi sınıfta anlatacak ve sınıfa gelebilen öğrenciler dersi yüz yüze dinleyecek; sınıfa gelemeyen öğrenciler ise dersi eşzamanlı olarak Zoom yayınında uzaktan takip edecektir. Merkezi Derslik Binası’ndaki çalışma alanlarında seyreltmeye gidilecek ve bina içerisinde maske kullanımı konusunda güvenlik tarafından ikazlar sıklaştırılacaktır. Yarıyıl içi ve yarıyıl sonu imtihanları yüz yüze gerçekleştirilecektir. ” tabirlerine yer verildi.

Artan koronavirüs hadiseleri ITU’yü alarma geçirdi. Yüz yüze eğitim zorunluluğunun kaldırılması virüsle uğraş kapsamında hayli tesirli olabilir. Artan olaylar kış aylarının da gelmesiyle tesirini daha fazla hissettirmeye başladı. Bu kapsamda kalabalıktan kaçınmak virüsle gayret konusunda hayli tesirli olacaktır. Siz eğitimde yüz yüze periyodunun kalkması gerektiğini düşünüyor musunuz?