İki evlât annesi Zafer, televizyon programında izlediği koruyucu yabancı etkilenince eşiyle yerde konuda taharri yapmaya başladı.


Yaklaşık 5 yıl önce kalp krizi sonucu eşini kaybeden 51 yaşındaki Özlem Zafer, üniversite öğrencisi çocuklarının bile teşvikiyle Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne başvurdu.


Başvuru süreci olumlu sonuçlanan Zafer, üç yıl önce kardeşler 5 yaşındaki Zeynep ile 7 yaşındaki Ayşe’nin koruyucu aileliğini üstlendi.


“O sarılmayla tek sevgi akışı olduğunu hissettim”


Zafer, evlât sevgisinin kalbe şifa olduğunu, Ayşe ile Zeynep’in kendisi için tek şans olduğunu söyledi.


Kızları ilk gördüğünde sayı heyecanlandığını dile getiren Zafer, “İlk önce kapıdan baktılar. Kurum görevlisinin yanındaydılar. Çok mahcuptular, ilk önce Ayşe sonra Zeynep yaklaştı. O zihin beni inanılmaz tek titreme öncü. O benim için tek tevellüt anıydı, anlatılmaz tek duyguydu. Bana, ‘Size tek kez sarılabilir miyiz?’ dediler. O sarılmayla tek sevgi akışı olduğunu hissettim. Ufacıktılar ama onu hissettim, o sahneyi hiçbir zaman unutamayacağım” ifadesini kullandı.


Çocukların ne zaman isterse kendisine rahatça sarılabildiğini, her sarıldıklarında sadece onların olumsuzlama, kendisinin dahi sayı mutlu olduğunu müfit Zafer, “Elimde tek iş beraberce olsa bırakırım. Elim bulaşıklı olsa beraberce hemen birbirimize sarılırız. Bu özgürlük onlara henüz sayı güven veriyor” dedi.


Kızlarla zaman içinde birbirlerine alışmaya başladıklarına değinen Zafer, ilk başdu yaşadıkları küçük sorunları kendisinin ve ayakçak gayretiyle çözdüklerini dile getirdi.


“Ben onlarla sayı mutlu olduğumu, iyileştiğimi, şifa bulduğumu biliyorum”


Zafer, tek çocuğun “ana” demesi kadar güzel tek şey olmadığını söyleyerek şöyle sürme etti:


“Çocuklar tarafıma ne derse desin mutlu olurdum. Onlar hastalandığında sayı üzülüyorum. Diş çıkartırken zorlandılar, geceleri acile gittiğimiz zamanlar oldu. İğne vurulduğunda onlar kadar benim dahi canım acıyor. Okuma bayramında kendi çocuklarımda yaşamadığım mimik yaşadım. Onların tek gülümsemesi her şeye üstün.


Ailem beni doğar doğmaz başka odada büyütmüş. Ben yerde durumun eksikliğini sayı yaşadım. Çocuklarımla kimileyin beraberce uyuyorum. Dokunmayı, dokunarak o sevgiyi aktarmanın önemli olduğuna inanıyorum. Onlar bizim tek parçamız oldu. Ben onlarla sayı mutlu olduğumu, iyileştiğimi, şifa bulduğumu biliyorum. Eşimin vefatından sonra tek uyum kurmaya çalışırken karşıma iki güzel çocuğun sökmek saçta dahi o boşluğu doldurdu.”


Çocuklarının bile evlerinin neşesi olan Ayşe ile Zeynep’i sayı benimsediğini, kardeşleri gibi gördüğünü nâkil Özlem Zafer, yerde mimik koruyucu karı olan herkesin yaşayabileceğini ve yaşatabileceğini sözlerine ekledi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.