İstanbul ağır kar yağışı altında. Birtakım bölgelerde dize kadar gelen kar fırtına ile birlikte tesirini daha fazla hissettiriyor. Bir çok vatandaş yolda kaldıklarını bildirirken beşerler AVM’lere sığınmak durumunda kaldı. Hal bu türlü olunca da bu hususla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sabah saatlerinde bir paylaşımla açıklama yaptı. Bu açıklama kapsamında vilayet genelinde özel araçların trafiğe çıkmasının bir müddetliğine yasaklandı.

Vali Yerlikaya, Twitter’dan paylaştığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Saygıdeğer İstanbullular, alınan son meteorolojik raporlara nazaran, vilayetimizde olumsuz hava şartları devam etmektedir. Bu nedenle; bugün saat 13.00’e kadar; toplu taşıma ve misyonlu araçlar dışındaki özel araçların trafiğe çıkışına müsaade edilmeyecektir.”

Ayrıyeten Yerlikaya, Anadolu ve Trakya istikametlerinden kente araç girişini de kısıtladı. Esenler, Harem ve cep otogarlarındaki tüm şehirlerarası otobüslere uygulanan çıkış kısıtlamasının da 13.00’a kadar uzatıldı. Kar yağışı bu hafta tesirini hissettirmeye devam edecek.

.